Zpět na novinky

Tropičtí motýli ve Fata Morganě

Dnes jsem se konečně na chvíli utrhl z domácích a pracovních povinností a vyrazil na první ostrý test nové FF zrcadlovky od Canonu - 5D Mark III. Cílem byla nikoli krajina, ale skleník Fata Morgana v Praze, kde je možno ještě poslední 2 dny vidět výstavu tropických motýlů. Návštěva byla dle očekávání nízká, je konec výstavy a ve čtvrtek dopoledne asi příliš lidí volno nemá. Bohužel se nenaplnilo mé očekávání mnoha různých druhů motýlů. Délka výstavy si asi vybrala svoji daň, a tak bylo k vidění jen něco málo z té polétavé krásy. Vzhledem k "foto-absťáku" jsem však i tak byl rád, že mohu alespoň na tu hodinu slyšet štěbetání závěrky a vyzkoušet svůj nový přírůstek do batohu. Nezklamal ! 5D Mark III je prostě bomba. Budu se opakovat, když napíšu, že kvalita a rychlost ostření a magické ISO jsou na jedničku podtrženou s hvězdičkou a pochvalou. Většina snímků vznikla s ISO 3200 a po šumu není ani stopa. Během pár dní přidám fotečky k nakouknutí.

Tropičtí motýli ve Fata Morganě

Komentáře

O MNĚ

AutorS fotografováním jsem začal v roce 2005/2006. Ještě předtím jsem, asi jako každý, vlastnil aparát Smena 8M, který ovšem sloužil jako rodinný dovolenkový záznamník všeho možného :o)

Můj první digitální fotoaparát byl kompakt Sony DSC-V1, který se mnou procestoval Čechy a část východní a střední Evropy.
Byla to doba "cvakání..." a "mazání..." a "cvakání...".

Od počátku roku 2010 jsem změnil značku a se zrcadlovkou Canon 40D, následně Canon 7D a nyní Canon EOS 5D Mark III se věnuji fotografii naplno. Zaměřuji se zejména na krajinu, ale pokud je možnost a příležitost, rád fotím zvířata, makro, portrét i reportáž.

Portfolio
Mé nejoblíbenější
Mé nejoblíbenější Mé nejoblíbenější
Krajina
Krajina Krajina
Fauna
Fauna Fauna
Flora
Flora Flora
Lidé
Lidé Lidé
Ostatní
Ostatní Ostatní

NejlepsiPocasicz